مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

افزودن دیکشنری یا واژه نامه به وردپرس

افزودن دیکشنری به وردپرس با افزونه CM Tooltip Glossary - افزودن واژه نامه به وردپرس ، ایجاد فرهنگ لغت برای وردپرس
افزودن دیکشنری یا واژه نامه به وردپرس

در این آموزش قصد داریم با استفاده از افزونه CM Tooltip Glossary یک بخش دیکشنری به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنیم . این بخش همه اصطلاحات و کلمات تخصصی مربوط به کسب و کار شما را دربرمی گیرد و برای آن هایی که در این حوضه فعالیت دارند ، مخصوصا کسانی که تازه با کسب و کار شما آشنا شده اند بسیار مفید است .

اضافه کردن واژه نامه یا دیکشنری به سایت وردپرس

نخست لازم است افزونه CM Tooltip Glossary را نصب و فعال نمایید . بعد از فعال سازی به طور خودکار به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید .

در تب General Settings ، می توانید یک صفحه برای نمایش دیکشنری انتخاب کنید . صفحه URL دیکشنری را تنظیم کنید و گزینه های برجسته سازی اصطلاحات را مدیریت کنید . همچنین می توانید گزینه Case Sensitive که مربوط به حساسیت به حروف کوچک یا بزرگ یک اصطلاح یا کلمه است را فعال نمایید .

تنظیمات عمومی افزونه CM Tooltip Glossary

اگر سایت شما صفحه دیکشنری ندارد می توانید گزینه Generate Page for Glossary Index را فعال کنید تا یک صفحه جدید دیکشنری ایجاد نمایید . بعد از اتمام تنظیمات دکمه ” ذخیره تغییرات ” در پایین صفحه را انتخاب نمایید .

انتخاب برگه وردپرس برای افزونه CM Tooltip Glossary

اکنون به تب Glossary Index Page می رویم تا تنظیمات نمایش دیکشنری را پیکربندی کنیم . کنار هر گزینه یک علامت سوال وجود دارد که با کلیک روی آن می توانید ببینید که هر گزینه چه کاری انجام می دهد .

صفحه اصلی افزونه Glossary

سپس به تب Glossary Term مراجعه نمایید تا لینک تنظیمات دیکشنری را مدیریت کنید . در اینجا می توانید هر گزینه ای را که مناسب نیاز شماست انتخاب نمایید .

تنظیمات Glossary Term

اضافه کردن اصطلاح جدید به دیکشنری

برای افزودن اصطلاح به دیکشنری وردپرس ابتدا به صفحه CM Tooltip Glossary » Add New در داشبورد مدیریت وردپرس مراجعه نمایید و یک عنوان برای اصطلاح وارد نمایید . سپس توضیحات آن را وارد بنویسید و روی گزینه ” انتشار ” کلیک کنید .

افزودن لغت به افزونه Glossary وردپرس

بعد از اضافه کردن همه اصطلاحات ، لیست دیکشنری شما در صفحه ای که انتخاب کرده اید برای کاربران نمایش داده می شود . کاربران می توانند با کلیک روی هر عبارت ، توضیحات اصطلاح مورد نظر خود را مشاهده نمایند .

امیدوارم این آموزش از مرجع وردپرس برای شما مفید واقع شده باشه . 🙂 پیروز و سربلند باشید .

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

Sohrab

بسیار خوب