مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

افزودن دیکشنری یا واژه نامه به وردپرس

افزودن دیکشنری به وردپرس با افزونه CM Tooltip Glossary - افزودن واژه نامه به وردپرس ، ایجاد فرهنگ لغت برای وردپرس
افزودن دیکشنری یا واژه نامه به وردپرس
امتیاز 5 از بین 4 رای
افزودن دیکشنری یا واژه نامه به وردپرس

در این آموزش قصد داریم با استفاده از افزونه CM Tooltip Glossary یک بخش دیکشنری به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنیم . این بخش همه اصطلاحات و کلمات تخصصی مربوط به کسب و کار شما را دربرمی گیرد و برای آن هایی که در این حوضه فعالیت دارند ، مخصوصا کسانی که تازه با کسب و کار شما آشنا شده اند بسیار مفید است .

اضافه کردن واژه نامه یا دیکشنری به سایت وردپرس

نخست لازم است افزونه CM Tooltip Glossary را نصب و فعال نمایید . بعد از فعال سازی به طور خودکار به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید .

در تب General Settings ، می توانید یک صفحه برای نمایش دیکشنری انتخاب کنید . صفحه URL دیکشنری را تنظیم کنید و گزینه های برجسته سازی اصطلاحات را مدیریت کنید . همچنین می توانید گزینه Case Sensitive که مربوط به حساسیت به حروف کوچک یا بزرگ یک اصطلاح یا کلمه است را فعال نمایید .

تنظیمات عمومی افزونه CM Tooltip Glossary

اگر سایت شما صفحه دیکشنری ندارد می توانید گزینه Generate Page for Glossary Index را فعال کنید تا یک صفحه جدید دیکشنری ایجاد نمایید . بعد از اتمام تنظیمات دکمه ” ذخیره تغییرات ” در پایین صفحه را انتخاب نمایید .

انتخاب برگه وردپرس برای افزونه CM Tooltip Glossary

اکنون به تب Glossary Index Page می رویم تا تنظیمات نمایش دیکشنری را پیکربندی کنیم . کنار هر گزینه یک علامت سوال وجود دارد که با کلیک روی آن می توانید ببینید که هر گزینه چه کاری انجام می دهد .

صفحه اصلی افزونه Glossary

سپس به تب Glossary Term مراجعه نمایید تا لینک تنظیمات دیکشنری را مدیریت کنید . در اینجا می توانید هر گزینه ای را که مناسب نیاز شماست انتخاب نمایید .

تنظیمات Glossary Term

اضافه کردن اصطلاح جدید به دیکشنری

برای افزودن اصطلاح به دیکشنری وردپرس ابتدا به صفحه CM Tooltip Glossary » Add New در داشبورد مدیریت وردپرس مراجعه نمایید و یک عنوان برای اصطلاح وارد نمایید . سپس توضیحات آن را وارد بنویسید و روی گزینه ” انتشار ” کلیک کنید .

افزودن لغت به افزونه Glossary وردپرس

بعد از اضافه کردن همه اصطلاحات ، لیست دیکشنری شما در صفحه ای که انتخاب کرده اید برای کاربران نمایش داده می شود . کاربران می توانند با کلیک روی هر عبارت ، توضیحات اصطلاح مورد نظر خود را مشاهده نمایند .

امیدوارم این آموزش از مرجع وردپرس برای شما مفید واقع شده باشه . 🙂 پیروز و سربلند باشید .

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

Sohrab

بسیار خوب