مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

افزودن File Manager به داشبورد وردپرس

افزونه file manager برای وردپرس - افزودن فایل منیجر به داشبورد وردپرس - مدیریت فایل های وردپرس با افزونه File Manager وردپرس
افزودن File Manager به داشبورد وردپرس

افزونه File Manager در وردپرس به شما این امکان را می دهد که مستقیما از داشبورد مدیریت وردپرس ، فایل های وب سایت وردپرس خود را مدیریت کنید . این افزونه مثل یک FTP Client عمل می کند ، و به شما اجازه می دهد با یک رابط کاربر ساده فایل ها را مرور و مدیریت کنید .

پیشنهاد ما به شما این است که همیشه از یک نرم افزار FTP Client استفاده کنید که خودش از پروتکل های SSH یا SFTP استفاده می کند چرا که انتقال فایل های وردپرس با امنیت بیشتری انجام می شود .

افزونه File Manager برای زمانی که شما به FTP یا cPanel وب سایت خود دسترسی ندارید نیز مفید است و مثل یک FTP Client عمل می کند ، بنابراین شما می توانید قالب وردپرس و دیگر فایل ها را ویرایش ، بارگذاری و دانلود کنید و یا پیش نمایشی از فایل ها موجود را مشاهده نمایید .

افزونه File Manager برای وردپرس

نخست لازم است افزونه File Manager را نصب و فعال کنید . بعد از فعال کردن ، افزونه یک منو جدید به نام WP File Manager به نوار کناری مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد . با کلیک روی گزینه WP File Manager فایل منیجر راه اندازی می شود که فایل های وردپرس را نشان می دهد .

افزونه مدیریت فایل وردپرس

شما می توانید تنظیمات را در نوار بالای بخش فایل ها ببینید . این نوار مشابه تنظیمات یک FTP Client است که به شما اجازه می دهد پیش نمایشی از فایل ها را مشاهده کنید و یا فایل ها را ویرایش ، بارگذاری ، دانلود و یا حذف کنید .

تنظیمات فایل منیجر وردپرس

هر کدام از عملیات را که بخواهید می توانید انتخاب کنید و روی فایل ها انجام دهید . شما می توانید روی هر فولدر کلیک کنید و محتویات آن را ببینید .

باز کردن فولدر در فایل منیجر وردپرس

می توانید هر فایلی را ویرایش کنید ، چهت ویرایش فایلها ، فایل را در یک پنجره جدید باز می کند و شما می توانید تغییرات را ذخیره کنید .

اگر نمی خواهید تغییری در فایل ایجاد کنید ، روی گزینه Preview ( پیش نمایش ) کلیک کنید تا کدها را به شما نشان دهد .

می توانید در فولدر wp-content » uploads به فایل ها رسانه دسترسی پیدا کنید . گزینه Upload Files در نوار بالا به شما این امکان را می دهد که فقط با یک کلیک تصاویر چند رسانه ای را بارگذاری کنید . همچنین می توانید فایل های زیپ را بارگذاری و در File manager اکسترکت کنید .

امیدوارم این آموزش از مرجع وردپرسبرای شما مفید واقع شده باشد 🙂

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *