مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

افزودن آیکون شبکه های اجتماعی به منوی وردپرس

افزودن آیکون شبکه های اجتماعی به منو وردپرس - افزونه Menu Image برای اضافه کردن شبکه های اجتماعی به وردپرس ، شبکه اجتماعی در ابزارک وردپرس
افزودن آیکون شبکه های اجتماعی به منوی وردپرس

مهمترین فایده اضافه کردن آیکون رسانه اجتماعی به منوی وردپرس این است که شما می توانید ترتیب ظاهر شدن آنها را با یک کشیدن و رها کردن ( Drag and Drop ) آنها تغییر دهید .

همچنین می توانید آن را در محل ابزارک ها در هر قسمت از وبسایتتان که بخواهید نمایش دهید مثل نوار کناری ، پاورقی و پست های زیرین و …

روش اضافه کردن آیکون های رسانه اجتماعی به منوی وردپرس

اولین کاری که لازم است انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Menu Image است . بعد از نصب افزونه ، به صفحه ” نمایش > فهرست ها ” بروید و یک منوی جدید ایجاد کنید .

ساخت فهرست در وردپرس

سپس باید لینک های سفارشی را برای هر صفحه در شبکه های اجتماعی به صورت جداگانه در فهرست جدید اضافه کنید . خواهید دید که زیر هر آیتم منو یک گزینه menu image وجود دارد . می توانید از آن برای بارگذاری آیکون شبکه های اجتماعی استفاده نمایید .

انتخاب آیکون شبکه های اجتماعی

بعد از آن می توانید اندازه آیکون را انتخاب کنید . گزینه های مختلفی برای اندازه عکس وجود دارد . مطمئن شوید که اندازه همه آیکون های منوی شبکه های اجتماعی یکسان باشند .

سپس لازم است مکانی برای نمایش منو شبکه های اجتماعی با آیکون های دلخواه شما انتخاب کنید . اگر نم یخواهید اسم آیکون اجتماعی نشان داده شود گزینه Hide را انتخاب کنید .

انتخاب مکان منو وردپرس

بعد از اضافه کردن آیتم های منو ، لازم است مکان نمایش منوی رسانه اجتماعی را انتخاب کنید و روی گزینه Save Menu کلیک کنید . اکنون میتوانید آیکون های رسانه اجتماعی را در منوی وردپرس خود ببینید .

همچنین می توانید آیکون شبکه های اجتماعی را به نوار کناری وردپرس خود اضافه کنید . خیلی ساده به صفحه ” نمایش > ابزارک ها ” بروید و ابزارک ” فهرست راهبری ” را به داخل نوار کناری بکشید . سپس منوی اجتماعی را که ایجاد کرده اید انتخاب کرده و روی گزینه Save کلیک نمایید .

امیدوارم این آموزش از مرجع وردپرس برای شما مفید واقع شده باشه 🙂

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *