مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

چگونه کدها و فایل های مخرب در وردپرس را حذف کنیم ؟

افزونه اسکن وردپرس و حذف کدهای مخرب در وردپرس ، اسکن ویروس وردپرس - اسکن ویروس فایل قالب وردپرس و همچنین بررسی ویروس کدهای قالب وردپرس
چگونه کدها و فایل های مخرب در وردپرس را حذف کنیم ؟

در این مقاله از مرجع وردپرس فایل های وردپرس را اسکن خواهیم کرد و در صورتی که کدهای مخرب در وب سایت شما وجود داشته باشد می توانید آن ها را حذف نمایید . یکی از شایع ترین روش انتشار کدهای مخرب استفاده از قالب ها و افزونه های نال شده وردپرس می باشد .

قبل از حذف کد یا فایل های مخرب بهتر است از فایل های وب سایت خود بکاپ تهیه کنید . تا در صورتی که فایلی را به صورت اشتباه حذف کردید ، امکان بازگردانی آن فایل وجود داشته باشد .

معمولا ، نرم افزارها و کدهای مخرب می توانند برای مدت طولانی ناشناخته بمانند مگر اینکه مرتبا وب سایت وردپرسی خود را اسکن کنید . ابزار رایگان و پرداختی برای اسکن سایت وردپرس وجود دارند . در این مقاله نشان خواهیم داد که چطور به آسانی سایت وردپرس خود را اسکن کنید .

چه زمانی باید سایت وردپرس را برای بدافزار ها و کدهای مخرب اسکن کنیم ؟

بهترین زمان برای اسکن همین حالاست . بسیاری از کاربران هنگامی که فایل های مخرب در وب سایتشان وجود دارد چیزی متوجه نمی شوند تا اینکه نشانه هایی غیر عادی در عملکرد وب سایتشان می بینند و متوجه می شوند .

حتی اگر سایت وردپرس شما هک شده باشد بهتر است یاد بگیرید چطور آن را اسکن کنید و از شر بدافزارها و کدهای مخرب خلاص شوید و از حملات بعدی جلوگیری کنید .

1 – استفاده از افزونه Wordfence Security

افزونه حذف بدافزارهای وردپرس Wordfence Security

Wordfence Security افزونه‌ی محبوبی می باشد که وبسایت شما را به طور خودکار در پس زمینه اسکن می کند و البته امکان اسکن وبسایت به صورت دستی در هر زمان که بخواهید را فراهم می کند .

شما می توانید روند اسکن را در باکس زرد رنگ ببینید و در صورت پیدا کردن هر چیز مشکوکی شما را مطلع می کند و عملیات مورد نیاز برای خلاص شدن از آنها را به شما پیشنهاد می کند .

این افزونه قابلیت Application Level Firewall را دارا می باشد که به جلوگیری از حملات خشونت آمیز و هک شدن کمک می کند .

2 – استفاده از افزونه Sucuri Security

افزونه حذف فایل مخرب وردپرس Sucuri Security

همچنین برای اسکن وبسایت می توانید از افزونه Sucuri Security استفاده کنید .

این افزونه فایل های وردپرس شما را چک می کند تا ببیند فایل ها تغییر کرده اند یا نه . همچنین کدها ، فریم ها ، لینک ها و فعالیت های مشکوک را در وب سایت شما اسکن خواهد کرد .

چطور کدهای مخرب و بدافزارها را از وردپرس پاک کنیم ؟

با استفاده از افزونه هایی که در بالا معرفی شد ، می توانید فایل ها و کدهای مخرب را حذف نمایید . همچنین توصیه های زیر را انجام دهید :

در صورت مشاهده فایل های مخرب فورا باید همه پسوردهای وردپرس و اکانت های هاست خود را تغییر دهید که شامل اکانت های کاربری وردپرس ، اکانت میزبانی وردپرس ، اکانت های کاربری FTP یا SSH و پسورد یوزر متصل به پایگاه داده وردپرس است.

گام بعدی ایجاد یک Backup کامل از وردپرس با استفاده از یک افزونه یا به صورت دستی از طریق phpMyAdmin و FTP است. این گام به شما اطمینان می دهد که اگر در مرحله پاکسازی اتفاقی بیفتد ، شما هنوز هم می توانید به وضعیت آلوده وب سایت خود بازگردید و مجددا عملیات پاک سازی را انجام دهید .

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *