مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

ورود کاربران به وردپرس با اکانت Gmail

ورود کاربران به وردپرس با اکانت Gmail - ورود کاربر به وردپرس با حساب کاربری گوگل ، استفاده از Gmail برای ورود به وردپرس
ورود کاربران به وردپرس با اکانت Gmail

با استفاده از این آموزش توسط مرجع وردپرس کاربران می توانند خیلی سریع و راحت با استفاده از اکانت Gmail خود وارد وب سایت شما شوند . با این کار در زمان صرفه جویی می شود و نیازی نیست هر بار وارد حساب کاربری خود شوند .

افزودن دکمه ورود کاربران با اکانت Gmail در وردپرس

ابتدا افزونه وردپرس Google Apps Login را نصب و فعال نمایید . بعد از فعال سازی به صفحه ” تنظیمات > ورود از طریق حساب کاربری گوگل ” در داشبورد مدیریت وردپرس خود مراجعه کنید . سپس در تب Main Setup می بایست Client ID و کد Client Secret را وارد نمایید . در ادامه نحوه به دست آوردن Client ID و Client Secret را در مرجع وردپرس باهم بررسی خواهیم کرد .

تعیین client id و secret code جیمیل

در مرحله بعد ، ابتدا وارد اکانت Gmail خود شوید و متن Google Developers Console را در گوگل جستجو کنید . روی گزینه Google Developers Console کلیک نمایید ، سپس گزینه Start a project در منوی بالای صفحه را انتخاب کنید . یک پنجره باز می شود ، برای ادامه روی دکمه New Project کلیک نمایید .

اکنون باید اسم پروژه و محل آن را انتخاب کنید . اسم پروژه هر چیزی می تواند باشد و محل آن آدرس دامنه وب سایت شما خواهد بود .

ساخت پروژه جدید در Google Developers Console

در صورتی که پروژه ای را از طریق اکانت شخصی Gmail می سازید ، می توانید محل را گزینه بدون هیچ سازمانی ( No Organization ) انتخاب کنید . اگر از اکانت Gmail شرکت یا سازمان استفاده می کنید ، فیلد محل را تکمیل نمایید .سپس روی دکمه Create کلیک نمایید .

دریافت کد Client ID و Client Secret

در مرحله بعد شما به داشبورد APIs & Services هدایت خواهید شد . در این صفحه باید روی Credentials در منوی سمت چپ کلیک کنید و به صفحه نمایشگر OAuth consent بروید.

در فیلد Email Address باید آدرس ایمیلتان که در ساخت پروژه استفاده کرده اید را وارد کنید . همچنین باید آدرس وب سایتتان را در فیلد Homepage URL وارد کنید و روی دکمه Save کلیک نمایید .

صفحه Credentials دوباره ظاهر می شود . روی دکمه Create Credentials کلیک کنید و گزینه OAuth client ID را انتخاب نمایید .

بعد از آن در قسمت Application type ، Web application را انتخاب کنید . در فیلد Authorised JavaScript origins ، باید آدرس وب سایت خود را وارد کنید و آدرس صفحه ورودی وردپرس را در فیلد Authorised redirect URLs وارد نمایید برای مثال ( http://example.com/wp-login.php ) .

بعد از آن روی دکمه Create کلیک نمایید . در این مرحله ، اطلاعات Client ID و Client Secret را در پنجره ای مشاهده خواهید کرد .

باید این کلید ها را در صفحه افزونه ، در داشبورد مدیریت وردپرس خود ، Copy و Paste نمایید .

تعیین client id و secret code جیمیل

بعد از آن می توانید از اکانت مدیریت وردپرس خود خارج شوید و دکمه Login with Google را در صفحه ورود خواهید دید . با کلیک روی این دکمه ، امکان وارد شدن به اکانت وردپرس با استفاده از Gmail برای شما فراهم خواهد شد .

امیدوارم این آموزش از مرجع وردپرس مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشه 🙂

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *