مرجع وردپرس
مرجع وردپرس - مرجع وردپرس فارسی و آموزش طراحی وب سایت

فروش فایل های دانلودی با افزونه ووکامرس

فروش فایل با افزونه WooCommerce - آموزش افزودن فایل برای فروش با افزونه ووکامرس ، کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش فایل با WooCommerce
فروش فایل های دانلودی با افزونه ووکامرس

با استفاده از وردپرس ، می توانید فایل هایی که قابلیت دانلود دارند را به آسانی به فروش برساند و کسب درآمد آنلاین داشته باشید . در این مقاله از مرجع وردپرس ، فروش فایل های دانلودی با استفاده از افزونه ووکامرس را با هم مرور خواهیم کرد .

شما می توانید وب سایت وردپرسی خود را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل نمایید . این روش بسیار ساده و راحت است . نخست لازم است افزونه WooCommerce را نصب و فعال نمایید . بعد از فعال سازی روی دکمه ” پیکربندی ” کلیک نمایید تا افزونه WooCommerce پیکربندی شود .

افزودن محصول دانلودی در ووکامرس

ابتدا از منو کنار صفحه گزینه ” محصولات > افزودن جدید ” انتخاب نمایید تا اولین فایل دانلودی را به عنوان یک محصول اضافه کنید .

افزودن محصول دانلودی به ووکامرس

در مرحله بعد ابتدا یک عنوان برای محصول انتخاب کنید و به قسمت ” اطلاعات محصول ” در پایین صفحه بروید . در اینجا باید باکس های ” مجازی ” و ” دانلودی ” را فعال نمایید تا نشان دهید این محصول ، یک محصول دانلودی ووکامرس می باشد .

انتخاب عنوان محصول در وردپرس

بعد از آن می بایست قیمت محصول را وارد نمایید . اگر قصد دارید محصول رایگان باشد ، قیمت را 0 وارد کنید .

فعالسازی تیک محصول دانلودی در ووکامرس

اکنون روی دکمه ” افزودن فایل ” کلیک کنید در پنجره جدید که باز می شود ، فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا فایل بارگذاری شود . همچنین می توانید در ادامه موارد دیگری مثل عکس محصول و توصیف محصول را اضافه کنید و یا حتی دسته بندی خاصی را برای محصول خود انتخاب نمایید .

در پایان برای نمایش محصول به کاربران روی دکمه ” انتشار ” کلیک نمایید تا محصول شما منتشر شود . اکنون کاربران می توانند به صفحه محصولات فروشگاه بروند و این محصول را دانلود کنند .

مشاهده گزارشات فایل های دانلودی ووکامرس

برای دیدن وضعیت دانلود محصول می توانید به صفحه ” ووکامرس > گزارشات ” مراجعه و گزینه ” دانلودهای مشتری ” را انتخاب نمایید . در این صفحه تعداد فروش ها به همراه محصول ، دسته بندی و تاریخ فروش را مشاهده خواهید کرد .

مشاهده گزارشات ووکامرس

امیدوارم این آموزش از مرجع وردپرس برای شما مفید بوده باشه 🙂

اشتراک گذاری این مطلب با دوستان :

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *